-- annonse --
Spillerutvikling
FÅR VIST SEG FREM: Spillerne som er tatt ut til talentleiren får mulighet til å overbevise landslagstrenerne, og ikke minst får de påfyll som forhåpentligvis er til stor inspirasjon når de er tilbake i treningshverdagen. Foto: Thomas Brekke Sæteren/fotball.no
Reidar Schjei
Reidar Schjei

932 57 318

I følge fagansvarlig for landslagsskolen i NFF, Håkon Grøttland på fotball.no er dette en viktig arena med tanke på spissing og finsikting inn mot landslag, men først og fremst skal det være en inspirasjonsarena. Forhåpentligvis gir en slik samling deg en ekstra «boost» og viktig læring som spillerne tar med seg hjem i klubbhverdagen din.

– Noen er her for første gang, mens andre er på vei til sin tredje samling i Porsgrunn. Felles for alle er at de er vurdert til å være blant landets aller største talenter. De har overbevist mange på veien for å bli tatt ut, og vi har tatt ut disse spillerne fordi vi mener de har noen egenskaper som på sikt kan gjøre de til en av «morgendagens helter», sier fagansvarlig for landslagsskolen i NFF, Håkon Grøttland til fotball.no 

Grøttland, sammen med G16-landslagstrener Gunnar Halle, G15-landslagstrener Jan Peder Jalland har stått for uttaket til Talentleiren:

Her er uttaket 

• G16-landslag:
Keerat Singh Mann - Strømsgodset 
Daniel Kubrom Hamde - Strømsgodset 
Audun Engen Vik - Rosenborg
Shahram Jabari - Lillestrøm 
Håvard Hetle - Sogndal 
Bryan Solhaug Fiabema - Tromsø 
Sigurd Ekrem - Bodø/Glimt
Seedy Jatta - Skeid
Daniel Karlsbakk - Bryne
Henrik Kjeilen Stenseide - Brann
Kristian Bernt Torgersen - Stabæk
Tobias Fjeld Gulliksen - Strømsgodset 
Sondre Auklend - Viking
Mikal Berg Kvinge - Brann
Isak Solberg - Bryne 
Jørgen Sveinhaug - Lillestrøm 
Rahul Sharma - KFUM
Kristian Malt Arnstad - Stabæk
August Frobenius - Stabæk
Mathias Fjørtoft Løvik - Molde 
Mathias Bauer - Memmingen
Odin Thiago Holm - Vålerenga

• G16-skyggelandslag:
Tengel Fredriksen - Aalesund 
Andreas Endresen - Haugesund
Kenneth A. Løtvedt - Fyllingsdalen
Henrik Ødemark - Brann
Iker C. Ormaza - Odd
Christos Zafeiris - Vålerenga
Emil Sandberg - Honningsvåg 
Andreas Haug - Oppsal
Oliver Voll Karlsen - Bodø/Glimt
Elias H. Lenoci - Stabæk
Tage Johansen - Fredrikstad 
Uranik Seferi - Kvik Halden 
Jan Aleksander Miller - Stabæk
Leo Fuhr Hjelde - Rosenborg
Simon R.Glover - Skjetten
Leander Øy - Jotun
Leander N.J. Høyvik - Florø 
Andreas Skjold - Strømsgodset 
Jasper Silva Thorkildsen - Vigør
Joakim H. Mathiassen - Hana

• G15-landslag:
Adhurim Mjekiqi - Sarpsborg 08
Alwande Roaldsøy - Drøbak/Frogn
Anders Walker Totland - Brann
Andre Hovland Lønning - Bømlo
Andreas Brede Albertsen - Sandefjord 
Andreas R. Schjelderup - Bodø/Glimt
Benjamin Bygnes - Haugesund
Didrik Moen Tvenge - Strømsgodset
Dylan Murugesapillai - Lillestrøm 
Elias Solberg - Ull/Kisa
Henrik Webb Dahl - Start
Isak Hansen-Aarøen - Tromsø 
Isak Tomar Hjorteseth - Fyllingsdalen
Jonas Skjerven Valland - Stord
Magnus Bech Riisnæs - Vålerenga
Marius Berg Fossum - Stabæk
Moutaz Ali Alzubi - Andenes 
Oskar Siira Sivertsen - Kristiansund 
Sadir M. Husse Abud - Sarpsborg 08
Sebastian Stokke - Ull/Kisa
Shreeraam Sritharan - Vålerenga
Storm Strand-Kolbjørnsen - Vålerenga
Syver Aas - Odd

• G15-skyggelandslag:
Aksel Wedset-Lilleng - Tromsø 
Asbjørn Engenes - Sveio 
Berkay Duman - Strømsgodset
Christian Aagesen - Stabæk
Daniel Dalehaug - Elverum
Dawid Bugaj - Molde 
Dennis Gjengaar - Ørn-Horten
Dilawar Ahmadzy - Stoppen 
Edmund Owusu - Lillestrøm 
Jan-Helge Westerås - Brage Trondenes
Jonas Toftesund - Brann
Julian H. Jordheim - Fredrikstad 
Mikkel N. Knudsen - Vålerenga
Mohammed Badran - Jerv
Niklas Jensen Wassberg - Fyllingsdalen
Noreddin R. T. Amshatat - Odd
Olav Lilleøren Veum - Stabæk
Oliver Johannes Braude - Vålerenga
Oliver K. Thomassen - Stabæk
Osmund Aga - Stabæk
Rasmus Opdal Christiansen - Lillehammer 
Syver Skundberg Skeide - Hødd

• G14 X
Jakob Tveit - Brann
Morgan Marvik - Viking 
Sander Pettersen - Sarpsborg 08
Sander K. Østraat - Stord 
Sondre Nor Midthjell - Eid 
Tobias Vonheim Norbye - Alta 
Eivind Helland - Fyllingsdalen
Ethan Amundsen-Day - Fredrikstad 
Lidvin Berge Hestetun - Jotun
Thorbjørn Kristiansen - HamKam
Ørn Flø - Hødd
Benjamin Thoresen Faraas - Flisa
Edvin Olsen Austbø - Viking 
Joel August Aas - Aurskog/Finstadbru
Christopher Kjensteberg - Lørenskog
Jonas Monsen - Sandnessjøen 
Markus Haaland - Brann
Ali Qasemi - NBK
Antonio E. N Nusa - Stabæk
Kamba Kalala Tumba - Ørn-Horten
Sakariye Farah - Overhalla

• G14 Y
Emil Bredholt Norman - Sarpsborg 08
Fredrik Nyheim - Åndalsnes 
Peder Høines Larsen - Skedsmo 
Henrik Lidal Jamne - Rosenborg
Peder Hoel Lervik - Molde
Fredrik Hildrum - Vålerenga
Maximilian Balatoni - Lillestrøm 
Emil Vonheim Nikolaisen - Flint
Håkon Røsten - Oppdal
Tarik Mrakovic - Sarpsborg 08
Amin Hammich - Stabæk
Aleksander Andresen - Moss 
Brage Hylen - Lyn
Andreas Eikrem Myklebust - Rival
Elias Hauan - Nøtterøy
Kristian Solberg Aarstad - KFUM
Tobias Solheim Dahl - Melhus
Henrik Molvær Melland - SIF/Hessa 
Andreas Tveiten - Viking 
Oliver Henriksrud - Lillestrøm 
Sayed E. Hosainy - Raufoss

• Les hele artikkelen på fotball.no

-- annonse --