-- annonse --
Nyheter
G16: Rosenborg skal ansette spillerutvikler på SalMarakademiet for klubbens G16-lag. Foto: RBK.NO
Lise Klaveness

Her er stillingsannonsen:
Rosenborg har høye ambisjoner for 2017 og årene fremover, og utvikling av våre unge spillere er ett av tiltakene for å nå klubbens ambisjon. Klubbens A-lag skal alltid ha flere lokalt utviklede spillere og for å oppnå dette må klubbens trenere være på høyeste nivå. SalMar Akademiets målsetting er å produsere spillere for klubbens A-lag.
  Som Spillerutvikler blir du sentral i arbeidet med å utvikle SalMar Akademiet til å være blant de ypperste utviklingsmiljøene i Norge. I tillegg til å være opptatt av spillernes fotballutvikling må du være opptatt av kombinasjonen skole og trening.

Sentrale oppgaver og ansvarsområder for Spillerutvikler G16 vil være:
• Hovedansvarlig for trening og kampledelse for RBK G16
• Etablere og vedlikeholde systemer for individuell spilleroppfølging
• Bidra til at RBK oppnår best mulig akademiklassifisering
• Utarbeidelse av dokumentasjon til dine ansvarsområder og bidra til utviklingen av «RBK-standard» på andre definerte områder
• Arbeide med RBKs skoleringsplaner

Stillingen som Spillerutvikler G16 er et heltidsengasjement til og med 31. desember 2019.

Vi ønsker at du har UEFA B-lisenskurs og spillerutviklingskurs. Det er en fordel om du har kjennskap til bruk av prosessverktøy som S2S Treningsøkta. Erfaring fra treningsfeltet, gjerne fra toppklubb, er en forutsetning. Relevant pedagogisk utdanning med erfaring innenfor veiledning og pedagogikk er nødvendig.
  Du må trives med å være et teammedlem og evne å bygge positive relasjoner både til spillere, våre andre trenere og spillernes foreldre.
  Stillingen som Spillerutvikler G16 stiller krav til høy arbeidskapasitet, ambisiøs innstilling samt forståelse og innsikt i utvikling av unge ambisiøse spillere. Du må kunne representere Rosenborg Ballklub i henhold til klubbens verdier, kultur og omdømme.

Vi garanterer konfidensiell behandling.

Nærmere opplysninger kan fås ved henvendelse til Utviklingsleder SalMar Akademiet, Tore Grønning , tlf. 907 61 540
Kortfattet søknad sendes , senest 19.februar.

Relaterte artikler
- Det er mulig han har valgt å tolke dette i verste mening I en kronikk på nettstedet Fotballtreneren.no kommer styreleder i Skeid, Jørgen W. Bjerke, med kritikk av et innlegg skrevet av fagansvarlig for spillerutviklin...

RBK-sjefen roper på endringer i utviklingsarbeidet Styreleder Ivar Koteng i Rosenborg det er mulig å frigjøre og omdisponere mellom 70 og 100 millioner kroner årlig innenfor dagens fotballøkonomi til endringer i...

- Bli med på Eggens trenerskole 2017 Den 14. i rekken av Eggens trenerskole arrangeres helgen 18. - 20.august 2017. Dette er en nasjonal impulssamling for alle trenere med fotballfaglige temaer sen...

Bli med på Eggens trenerskole 2016 Orkla FK inviterer nå for 13. gang til Eggens trenerskole, i samarbeid med Rosenborg, NFF Trøndelag og Norsk Fotballtrenerforening. Helgen 26. – 28. august a...

Sandnes Ulf søker G15-trener og spillerutvikler Sandnes Ulf søker etter spillerutvikler som samtidig skal være hovedtrener for klubbens G15-lag. OBOS-liga klubben Sandnes Ulf har nesten 1 000 ...

RBK og NFF Trøndelag samarbeider om utviklingsjobb NFF Trøndelag og Rosenborg BK har ansatt Tor Asle Kleveland i en nyopprettet samarbeidsstilling som handler om både spiller- og trenerutvikling. ...

Kommentarer (0)

There are no comments posted here yet
-- annonse --