-- annonse --
Nyheter
G16: Rosenborg skal ansette spillerutvikler på SalMarakademiet for klubbens G16-lag. Foto: RBK.NO
Lise Klaveness

Her er stillingsannonsen:
Rosenborg har høye ambisjoner for 2017 og årene fremover, og utvikling av våre unge spillere er ett av tiltakene for å nå klubbens ambisjon. Klubbens A-lag skal alltid ha flere lokalt utviklede spillere og for å oppnå dette må klubbens trenere være på høyeste nivå. SalMar Akademiets målsetting er å produsere spillere for klubbens A-lag.
  Som Spillerutvikler blir du sentral i arbeidet med å utvikle SalMar Akademiet til å være blant de ypperste utviklingsmiljøene i Norge. I tillegg til å være opptatt av spillernes fotballutvikling må du være opptatt av kombinasjonen skole og trening.

Sentrale oppgaver og ansvarsområder for Spillerutvikler G16 vil være:
• Hovedansvarlig for trening og kampledelse for RBK G16
• Etablere og vedlikeholde systemer for individuell spilleroppfølging
• Bidra til at RBK oppnår best mulig akademiklassifisering
• Utarbeidelse av dokumentasjon til dine ansvarsområder og bidra til utviklingen av «RBK-standard» på andre definerte områder
• Arbeide med RBKs skoleringsplaner

Stillingen som Spillerutvikler G16 er et heltidsengasjement til og med 31. desember 2019.

Vi ønsker at du har UEFA B-lisenskurs og spillerutviklingskurs. Det er en fordel om du har kjennskap til bruk av prosessverktøy som S2S Treningsøkta. Erfaring fra treningsfeltet, gjerne fra toppklubb, er en forutsetning. Relevant pedagogisk utdanning med erfaring innenfor veiledning og pedagogikk er nødvendig.
  Du må trives med å være et teammedlem og evne å bygge positive relasjoner både til spillere, våre andre trenere og spillernes foreldre.
  Stillingen som Spillerutvikler G16 stiller krav til høy arbeidskapasitet, ambisiøs innstilling samt forståelse og innsikt i utvikling av unge ambisiøse spillere. Du må kunne representere Rosenborg Ballklub i henhold til klubbens verdier, kultur og omdømme.

Vi garanterer konfidensiell behandling.

Nærmere opplysninger kan fås ved henvendelse til Utviklingsleder SalMar Akademiet, Tore Grønning , tlf. 907 61 540
Kortfattet søknad sendes , senest 19.februar.

Relaterte artikler
– Tradisjonsrike klubber kommer alltid tilbake 30 år etter Nils Arne Eggen ledet Moss FK til seriegull møtte Trond Andersen Norges beste fotballtrener hjemme på Fannrem. Det ble en lite kr...

UEFA presidenten med klar advarsel til gigantklubbene I sin første kongress som UEFA president kom Aleksander Ceferin med en sterk og tydelig advarsel til alle de mektigste klubbene i fotball-Europa som...

Rekdal med ny jobb i HamKam Kjetil Rekdal (48) skal kombinere sin nye jobb som ekspertkommentator på TV, med en rolle som spiller- og trenerutvikler i KamKams yngres avdeling. Den...

Ledige utviklingsjobber i Sandnes Ulf Sandnes Ulf søker nå både etter en utviklingsansvarlig og en spiller- og trenerutvikler – begge stillingene i 100%. Sandnes Ulf er e...

Follo søker guttetrener i 100% stilling Follo FK søker etter ny trener i 100% stilling med hovedansvar for klubbens G16-interkerets lag og som instruktør på Telenor Xtra. Her er...

Ber foreldretrenere se seg selv i speilet Stig Inge Bjørnebye har bidratt med et kapittel i boka «Ungdomstreneren» som utgis av Norges Idrettsforbund mandag. Han er rystet over en del...

Kommentarer (0)

There are no comments posted here yet
-- annonse --